8 Şubat 2011 Salı

SINIRLARIN VAR MI?


Bazen düşünüyorum da, öncelikle kendimize yalan söylemeyi bırakabilir miyiz acaba? İçindeki sese kulak ver… Sürekli aynı soruları soruyor…
Kalbinin arzuladığı şeye kavuşmanın hayalini kurmaya cesaretin var mı?
Neyi özlediğini merak ediyorum.

Kaç yaşında olduğun ya da nasıl göründüğün inan umrumda değil… Aşkın için, hayallerin için, kendi hikayeni yazmak için, bir aptal gibi görünme riskini göze alıp almayacağını bilmeyi isterdim. Hayatın merkezine dokunup dokunmadığını, hayatın ihanetlerince açılıp açılmadığını, daha fazla acı korkusundan kapanıp kapanmadığını bilmek isterdim...
Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan acıyla yaşayıp yaşayamayacağını bilmek isterdim.
Benim ya da kendi neşenle olup olamayacağını, insan olmanın sınırlarını hatırlamadan, bizi dikkatli ve sakin olmamız için uyarmadan çılgınca dans edip yaşadığın coşkuyu, parmak uçlarına kadar hissetmene izin verip vermeyeceğini bilmek isterdim.

Bana anlattığın hikâyenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Kendi kendine dürüst olmak için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratmayacağını; ihanetin suçlamasına dayanıp, kendi ruhuna ihanet edip etmeyeceğini bilmeyi isterdim.
Güvenebilir ve güvenilebilir biri olup olamayacağını bilmek isterdim.
Her gün sevimli olmasa da güzelliği görüp göremeyeceğini anlamayı isterdim..
Yapılan hatalarla yaşayıp yaşayamayacağını; bir uçurumun kenarında durup içinden geldiğince bağırıp bağırmayacağını öğrenmeyi isterdim.
Nerede yaşadığın ya da ne kadar paran olduğu beni ilgilendirmiyor. Keder ve umutsuzlukla geçen bir gecenin ardından, yorgun, bitap da olsan, bizim için yapılması gerekenleri yapıp yapamayacağını öğrenmeyi isterdim.
Kim olduğun, buraya nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor. Çekinmeden benimle ateşin ortasında durup durmayacağını bilmeyi isterdim.
Nerede, kiminle, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor. Diğer her şey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu öğrenmek isterdim.
Kendinle yalnız kalıp kalmadığını ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmeyi dilerdim.

Belki, Tanrı yanlış insanlarla tanışmamı istedi doğru insanı tanımadan önce, böylece en sonunda doğru insanla tanışdığımda, bu hediyenin ne yüce olduğunu anlamam için... Belki de sadece buna inanmak istiyorum... Senin "doğrum" olmadığını bildiğimden...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder